Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabında, “Bay Kemal çıktığı yoldan asla dönmez. Milletimiz için, milletimizle birlikte" notuyla bir animasyon video paylaştı. Videoda, Kılıçdaroğlu'nun 17 Ocak 2023 tarihinde partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmaya yer verildi.

Kılıçdaroğlu video paylaştı: Bay Kemal çıktığı yoldan asla dönmez
Fotoğraf: CHP fotoğraf servisi

HABER MERKEZİ

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TV100'de konuk olduğu sırada SADAT reklamı verilmesi üzerine geçtiğimiz Ocak ayında yaptığı konuşmasını sosyal medya hesabından paylaşarak, "Bay Kemal çıktığı yoldan asla dönmez. Milletimiz için, milletimizle birlikte" notunu düştü. 

Geçtiğimiz Ocak ayında Kılıçdaroğlu'nun TV100 kanalında gazeteci Uğur Dündar'ın konuğu olduğu sırada SADAT'ın reklamı yayına verilmişti. Kılıçdaroğlu'nun 'paramiliter yapı' olarak tanımladığı SADAT'ın reklamı, ekranın alt bandında kısa süre görülmüştü. Genel tepkiler üzerine kanalın Genel Yayın Yönetmeni Alican Değer, “Evet yasadışı olmasa bile bu politik anlamda bir hatadır" demişti. 

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, bugün sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak dikkat çeken bir seçim mesajı paylaştı. Kritik 14 Mayıs seçimleri için destek isteyen Erdoğan, 15 Temmuz darbe girşimini anımsatarak "Gerektiğinde 15 Temmuz gecesi olduğu gibi, hayatımız pahasına istiklâl ve istikbalimize sahip çıkarız" ifadesini kullandı.

Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, SADAT reklamının ardından 17 Ocak günü partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmayı bugün, Twitter'dan paylaştı. 

Kılıçdaroğlu, animasyon videoya, "Bay Kemal çıktığı yoldan asla dönmez. Milletimiz için, milletimizle birlikte. Allah yardımcımız olsun" notunu düştü.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı videoda yer verilen grup toplantısına ait konuşmasında şunları kaydetmişti:

"Silahlı insanların olduğu reklam ile güya beni tehdit ediyorlar. O resimdeki mesaj net; 'Sizin için geleceğiz' diyorlar. Bu paramiliter artıklar daha büyük bir resmin sadece bir parçası. Her şeyin temelinde aslında tek bir şey var; para, çok para. Doymayacakları kadar para. Halkımızdan çalınan bu para... Bu parayı çalan beşli çeteler var. Bunların kod ismi beşli, aslında bunların sayısı binlerce. Bu iktidar döneminde çalınan, çetelerin çaldığı, mafya artıklarının çaldığı, uyuşturucu baronlarının çaldığı 418 milyar dolar.

Sonra çıktım çok açık ve net bir şekilde söyledim; defterinize yazın sizde, 418 milyar doları sizden iktidarımızda tahsil edeceğiz ve alacağız. Önce benimle konuşmak istediler, anlaşmak istediler. Kapıyı yüzlerine kapattım. Artık son aşamaya geldik, silah ve suikast tehditleri... Son uyarılarını yapıyorlar akıllarınca. Be gafiller, be şerefsizler, be akılsızlar, be müptezeller, be çakallar siz mi beni korkutacaksınız!

Sizin önünüze diz çöküp yaşamaktansa, ayakta ölmeyi tercih ederim. Hodri meydan gelin görüşelim. Allah nasip eder de yaşarsak hayatınız boyunca görüp göreceğiniz en büyük kabus olmaya devam edeceğim. Eğer bana bir şey olursa halkıma emanetimdir; o 418 milyar doları siz tahsil edeceksiniz. Her kuruşunu tahsil edeceksiniz, 85 milyona tahsil edeceksiniz. Benim size vasiyetimdir bu."