birgün

14° AÇIK

Sedat Peker'in evine yapılan silahlı saldırıya ilişkin gözaltına alınanlar adliyeye sevk edildi

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in 14 Eylül'de Beykoz'daki evine yapılan silahlı saldırı ile ilgili gözaltına alınan 5 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

GÜNCEL 16.09.2022 15:12
Sedat Peker'in evine yapılan silahlı saldırıya ilişkin gözaltına alınanlar adliyeye sevk edildi
Abone Ol google-news

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in evine yapılan silahlı saldırı ile ilgili gözaltına alınan 5 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

Peker'in Beykoz'da bulunan ve Milli Parklar ve Bahçeler'e devredilen evine geçtiğimiz günlerde bir araç içinden silahlı saldırı düzenlenmişti.

AA'nın aktardığına göre gözaltına alınan 5 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker'in 14 Eylül'de Beykoz'da bulunan ve Milli Parklar ve Bahçeler'e devredilen evine geçtiğimiz günlerde bir araç içinden silahlı saldırı düzenlenmişti.

Olayın ardından kaçan şüpheli Ö.Ş. polis ekiplerince yapılan çalışmanın ardından yakalanmıştı. Y.G'yi silahla yaraladıktan sonra kaçan şüpheli Ö.Ş'ye ateş eden O.Ş. ve Y.Ş. de gözaltına alınmıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, olaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Kırmızı bültenle aranan S.P.'nin elebaşılığını yaptığı örgütün üyelerinden Ö.Ş.’nin daha önceden tanıdığı diğer örgüt üyesi Y.G isimli şahsı alacak verecek meselesinden vurduğunu tespit edilmiş, örgüt üyesi Ö.Ş. Sancaktepe'de olayda kullandığı silahlarla birlikte yakalanmıştır" ifadelerini kullanmıştı.

Açıklamada, "Olay sırasında Y.G.'ye ateş ederek kaçtığı sırada, şüpheli Ö.Ş.'ye ateş eden O.Ş. ve Y.Ş. isimli şahıslar da silahlarıyla birlikte yakalanmıştır" denilmişti.

Sedat Peker'in danışmanı olarak bilinen Emre Olur ise Twitter hesabından konuya ilişkin bir açıklama yapmış ve "Sn. Reis Sedat Peker’in Beykozdaki evine yapılan silahlı saldırının kamuoyunda büyük tepki oluşturması üzerine süslü sülü’nün polisleri tarafından tansiyonu düşürüp algıyı başka bir yöne çekmek için “Konunun Sedat Peker ile bir ilgisi yok vuran şahısla vurulan şahsın arasındaki alacak verecek meselesi” diye gazetecilere bilgi veriliyor. Bu tamamen yalandır" ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol