AFAD, Yalova'nın Çınarcık ilçesi açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem olduğunu duyurdu. Deprem İstanbul'da da hissedildi.

Yalova'da deprem: İstanbul'da da hissedildi

AFAD, Marmara Denizi açıklarında saat 23.53'te 4,1 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini duyurdu. Çınarcık açıklarında meydana gelen depremin derinliğiyse 11,18 kilometre olarak açıklandı.

Sarsıntı, Yalova ve çevre illerin yanısıra İstanbul'un birçok ilçesinde de hissedildi.

KANDİLLİ: 4.0 BÜYÜKLÜĞÜNDE

Kandilli Rasathanesi'yse depremin büyüklüğünü 4,0 büyüklüğünde açıkladı. Kandillinin verilerine göre depremin derinliği 14 kilometre.

İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul başta olmak üzere çevre illerden de hissedilen depreme ilişkin AFAD ve ilgili kurumların tüm ekiplerinin saha tarama çalışmalarına başladığını belirtti.

Gelişmeleri yakından takip ettiklerini kaydeden Bakan Yerlikaya, "Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun" ifadelerini kullandı.

VALİ GÜL’DEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Davut Gül de yaptığı açıklamada herhangi bir ihbarın gelmediğini belirterek şunları söyledi: “Geçmiş olsun. İlimizde de hissedilen depremle ilgili 112’ye  gelen bir ihbar mevcut değildir. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir.”