Mehmet Ada Öztekin'in yönetmen koltuğunda oturduğu 'Atatürk' filminden ilk fragman geldi. Fragmanı filmde Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandıran Aras Bulut İynemli paylaştı.

Kaynak: Haber Merkezi
'Atatürk' filminin ilk fragmanı yayınlandı

Başrollerinde Aras Bulut İynemli'nin yer aldığı 'Atatürk' filminin ilk fragmanı yayınlandı.

Disney Plus'ın yayınlamaktan vazgeçtiği 'Atatürk' filmi, 2 filme dönüştürüldü. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümü etkinliklerinin parçası olarak 29 Ekim 2023 tarihinde, çekimi yapılan 6 bölümün ilk 3 bölümünden seçilecek sahnelerin yer aldığı film, FOX TV'de yayınlanacak.

Ayrıca dizinin 6 bölümlük serisi, 3'er bölümden oluşacak 2 film halinde Türkiye'deki sinemalarda gösterime girecek.

İlk 3 bölüm, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı haftası içerisinde 3 Kasım Cuma günü sinemalarda seyirciyle buluşacak.

Dizinin 4-5-6'ncı bölümlerinden oluşan ikinci kısmı ise 6 Ocak Cumartesi günü sinemalarda gösterime girecek. 

Filmde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandıran Aras Bulut İynemli, ilk fragmanı sosyal medya hesabından paylaştı.

İynemli, paylaşımında şunları söyledi:

"1881’de doğdu… İlelebet yaşayacak… En büyük kahramanımızın milletimizi ayağa kaldıran tutkusu hep bizimleydi… Biz bir film yaptık; Onun fikirlerini, duygularını hissetmeye ve anlatmaya çalıştık. Ona ve eserine layık olabilmek hepimizin en büyük gayesi oldu. O zaman da, şimdi de, gelecekte de her zaman ATATÜRK…"

DİZİDE ROL ALAN İSİMLER

Mehmet Ada Öztekin'in yönetmeni olduğu Atatürk filminde; Mustafa Kemal Atatürk'ü Aras Bulut İynemli canlandırıyor.

Dizideki diğer karakterler ise şöyle: Songül Öden- Zübeyde Hanım, Mehmet Günsür-Ali Rıza Efendi, Sarp Akkaya- Enver Paşa, Berk Cankat - Ali Fuat Cebesoy, Esra Bilgiç - Madam Corinne, Sahra Şaş - Makbule Atadan, Bertan Asllani - Ali Fethi Okyar, Beran Kotan - Ömer Naci, Emre Mete Sönmez - Mustafa Kemal Atatürk'ün çocukluğu.