birgün

23° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 07.08.2020 18:21

Trump'tan Joe Biden'a: Tanrı'ya karşı, İncil'e zarar veriyor

ABD Başkanı Donald Trump Ohio eyaletinde gerçekleştirdiği ziyarette rakibi Joe Biden'ı işaret ederek, "Din yok, hiçbir şey yok, İncil’e zarar veriyor, Tanrı’ya zarar veriyor" suçlamasında bulundu.

Trump'tan Joe Biden'a: Tanrı'ya karşı, İncil'e zarar veriyor

ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım Başkanlık seçim çalışmaları kapsamında Ohio eyaletine gerçekleştirdiği ziyarette rakibi Demokrat Parti’nin başkan adayı Joe Biden’a yönelik ağır eleştirilerde bulundu.

"Radikal sol gündemi takip ediyor, silahlarınızı alıyor. İkinci defa değişikliğinizi yok etmeye çalışıyor" diyen Trump, Biden'a yönelik "Din yok, hiçbir şey yok, İncil’e zarar veriyor, Tanrı’ya zarar veriyor. Tanrı’ya karşı, silahlara karşı, bizim her tür enerjimize karşı olan radikal solun Ohio’da başarılı olacağını sanmıyorum" ifadelerini kullandı.

trump-tan-joe-biden-a-tanri-ya-karsi-incil-e-zarar-veriyor-765926-1.

"KANADA ABİZDEN FAYDALANIYORDU"

Trump, yeni Kuzey Amerika Ticaret Anlaşmasının yürürlüğe girmesinden bir ay sonra Kanada’dan ithal edilen alüminyuma yüzde 10’luk yeni gümrük vergisi için bir kararname imzaladığını duyurdu.

Trump konuşmasında ayrıca, "Kanada her zamanki gibi bizden faydalanıyordu" ifadelerini kullanarak Kanada’ya daha önce uygulanan yüzde 10’luk gümrük vergisini geçen yıl kaldırdıklarını hatırlattı.

Trump, şöyle devam etti: "Yönetimim Kanada hükümetinden alüminyum endüstrilerinin bizim ülkemize akarak iş alanlarımızı eritmeyeceğine yönelik aldığı sözün ardından gümrük vergisini kaldırmıştı. Çünkü bunu yapıyorlardı."

Trump’ın Ohio ziyaretine eşlik etmesi beklenen 73 yaşındaki Ohio Valisi Mike DeWine ise yeni tip koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkmasının ardından programa katılmadı.

BİDEN'IN EKİBİNDEN TRUMP'A YANIT

Joe Biden'ın kampanya ekibinin sözcüsü Andrew Bates ise Trump'ın suçlamalarına "Joe Biden hayatı boyunca inancıyla yaşadı. Yaşadığı zorluklar karşısında inancı güç ve huzur kaynağı oldu" diyerek yanıt verdi.

BBC Türkçe'nin aktardığına göre Biden sık sık, 1972'de ilk eşi ve kızını kaybettiği trafik kazasının travmasını dini inançları sayesinde atlattığını söylüyor.

Trump, uzun bir süredir vergi mükelleflerinin parasıyla karşılanan ve başkan sıfatıyla yaptığı ziyaretlerde seçim propagandası yaptığı için eleştiriliyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız