Üniversiteler için “Neredeyse fuhuş evleri” diyen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, A Milli Kadın Voleybol Takımının kazandığı Avrupa Şampiyonluğu sonrası yaptığı paylaşımla sosyal medyada tepki çekti.

"Üniversiteler fuhuş yuvası" diyen Sofuoğlu, Filenin Sultanları'nı hedef aldı: Sosyal medyada tepki çekti

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonu olması tüm yurtta coşkuyla ve sevinçle karşılanırken, gericilerin saldırıları ise devam ediyor.

Daha önce üniversiteler için "fuhuş yuvası" diyen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, A Milli Kadın Voleybol Takımının kazandığı Avrupa Şampiyonluğu için "Yavrularımızı tehdit eden lezbiyenliğe bulaşmış bu kupayı reddediyorum" ifadelerini kullandı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası final maçında Sırbistan’ı 3-2’lik skorla yenerek tarihinde ilk kez altın madalya kazandı. 

Karşılaşma sonrasında büyük coşku yaşanırken, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu tartışma yaratan bir açıklamaya imza attı. 

Sofuoğlu yaptığı paylaşımda milli takımı hedef alarak, "Hani sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olması önemliydi? Lezbiyenlik ahlaklılık mıdır? Yavrularımızı tehdit eden lezbiyenliğe bulaşmış bu kupayı reddediyorum. Lezbiyenlik şampiyonlukla meşrulaşacaksa, dünya çapında başarılı bir hekim de organ mafyası ile çalışabilir öyle mi?" dedi. 

Sofuoğlu'nun paylaşımına çok sayıda yurttaş tepki gösterdi.

ÜNİVERSİTELER İÇİN 'FUHUŞ YUVASI' DEMİŞTİ

Daha önce üniversiteler için "fuhuş yuvası" diyen Ebubekir Sofuoğlu, AKP'li Özlem Zengin, Derya Yanık ve Çiğdem Erdoğan'ın fotoğrafını paylaşarak sosyal medya hesabından "Listenin neresinde olurlarsa olsunlar, Kabe'nin örtüsüne sarılı olsalar bile, cehennem soğuyuncaya kadar cehennem soğuyuncaya kadar cehennem soğuyuncaya kadar..." ifadelerini kullanmıştı. Sofuoğlu hakkında soruşturma başlatılmıştı.